Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Fair Play Łączy Pokolenia PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 23:53

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważna w życiu szkoły jest integracja środowiska. Rzadko się bowiem zdarza, że w jednym szeregu stają nauczyciele, uczniowie, rodzice, a nawet absolwenci. Są jednak dni, kiedy wszyscy jednoczą siły. Wszystko przez wyznawaną na całym świecie zasadę fair play w rywalizacji sportowej. Już po raz trzeci, Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu postawił na dobrą zabawę poprzez zmagania pod siatką. Kolejna edycja turnieju „Fair Play Łączy Pokolenia”, jak zwykle okazała się nieoficjalnym świętem Ekonomika.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z NAVALEM w SAN-ie PDF Drukuj Email
piątek, 23 maja 2014 14:06

 
XIII Festiwal Piosenki Rajdowej PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 22:09

11 kwietnia 2014 r. w auli Zespołu Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu odbył się XIII Festiwal Piosenki Rajdowej współorganizowany przez Koło Opiekunów SKKT PTTK w Olkuszu. Impreza ma na celu popularyzację piosenki turystycznej i skierowana jest do uczniów i przedszkolaków powiatu olkuskiego. Pomysłodawcami festiwalu są nauczyciele-opiekunowie kół SKKT-PTTK w Olkuszu, reprezentowani przez Prezesa Koła Opiekunów SKKT-PTTK w Olkuszu – Olgę Gawron, a współorganizatorkami ze strony Zespołu Szkół nr 3 nauczyciele: Barbara Musiał, Karina Kurek i Krystyna Piszczek. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 400 wykonawców począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, licealistów aż do studentów. Każdy solista lub zespół przedstawił dwie piosenki o tematyce turystycznej. Wielu wykonawców przygotowało także własny akompaniament (dominowały gitary i instrumenty perkusyjne).

Więcej…
 
Turniej o Puchar Dyrektora PDF Drukuj Email
niedziela, 27 kwietnia 2014 23:13

W dniu 16 kwietnia 2014 roku na hali Mosir odbyły się finały Turnieju o Puchar Dyrektora naszej szkoły. W finałach udział wzięły klasy 3alo, 2alo, 2blo, 2dt, 1ct. W rolę sędziów wcielili się nasi w-fiści Pan Adam Mocny oraz Pan Witold Synowiec.

Już od pierwszego meczu zaczęły się wielkie emocje gdyż faworyt turnieju klasa 3alo wygrała wysoko bo aż 4:0 z 2blo.W drugim meczu klasa 2alo zmierzyła się z klasą 1ct (przyp. Klasy te zmierzyły się w turnieju eliminacyjnym, mecz skończył się wtedy wynikiem 4:2 na korzyść 2alo). Po emocjonującym meczu w którym nie brakowało pięknych bramek (w 6 minucie gry Byczek(2alo) strzałem w okienko wyprowadził swoją klase na prowadzenie). W meczu tym nie zabrakło również kontrowersji przy bramce na 1:1 zawodnik z 1ct przyją piłkę ręką czego jednak nie dostrzegli sędziowie. Mecz skończył się wynikiem 4:3 na korzyść 2alo. W późniejszych meczach widać było, że klasy 2alo oraz 3alo są największymi faworytami do zwycięstwa. Klasy te pewnie kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa aż do 8 meczu turnieju w którym przyszedł czas na pojedynek pomiędzy nimi. Od początku tego meczu widać było, że klasa 3alo próbuje zaatakować klasę 2alo, natomiast 2alo próbowała grać bardziej z kontry. Mimo iż częściej przy piłce była klasa 3alo w pierwszej połowie nie stworzyli oni sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki w przeciwieństwie do klasy 2alo której kilkukrotnie udało się wyprowadzić kontre. Po jednej z tych kontr Zajega(2alo) znalazł się oko w oko z bramkarzem 3alo jednak ten swietnie skrócił kąt w wyniku czego jego klasa uniknęła straty bramki. Po pierwszej połowie było 0:0. W drugiej połowie 3alo przycisnęła i na 3 minuty przed końcem Szczepański(3alo) mocnym strzałem ze skraju pola bramkowego dał prowadzenie swojej klasie. W tym momencie 2alo musiała się otworzyć i zaatakować swoich rywali przez co klasa 3alo miała okazje do kontr i właście po jednej z nich Synowski(3alo) strzelił bramkę na 2:0, tym wynikiem zakończył się mecz. Tym zwycięstwem klasa 3alo zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju.

Podczas turnieju na trybunach panowała świetna atmosfera, momentami słychać był doping, czuć było wielkie emocje. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich meczy, tabele końcową oraz zdobywców największej ilości bramek w całym turnieju.

Więcej…
 
IV Międzyszkolny Konkurs Nauk Przyrodniczych PDF Drukuj Email
czwartek, 24 kwietnia 2014 21:04

9 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 3 w Olkuszu odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Nauk Przyrodniczych na temat: „Zmiany klimatu”. Konkurs zorganizowany został w ramach promocji Światowego Dnia Ziemi. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła: Agnieszka Janeczek z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, II miejsce zajął Adrian Domagała z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, a III miejsce Mateusz Różanowski z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu. Przyznano również 2 wyróżnienia dla Jakuba Kuś z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu oraz Tomasza Jankowskiego z Gimnazjum nr 1 w Bukownie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Marta Miazio z ZS „Skałka” w Bukownie, II miejsce zdobyła Klaudia Duda z Zespołu Szkół „Skałka” w Bukownie, a III miejsce Dawid Stach z ZDZ LOM w Olkuszu. Przyznano również 2 wyróżnienia dla Daniela Pobudkiewicza z ZDZ LOM w Olkuszu oraz Pauliny Cieślik z ZDZ LOM w Olkuszu.

Więcej…
 
Klub Ośmiu znowu w akcji PDF Drukuj Email
czwartek, 24 kwietnia 2014 20:43

W sobotę 12 kwietnia dziewięć wolontariuszek Klubu Ośmiu kwestowało w sklepie Carrefour w Olkuszu, pozyskując środki finansowe na rzecz rehabilitacji dwojga dzieci z powiatu olkuskiego pozostających pod opieką Sosnowieckiej Caritas. Dwoje zaś innych uczniów pracowało jako animatorzy zabaw wielkanocnych dla dzieci, zorganizowanych przez Delikatesy „Centrum” przy ul. Bylicy. Listy wolontariuszy w zakładce wolontariat.

Więcej…
 
X Szkolny Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 23:27

W dniu 26.02.2014r. odbył się X Szkolny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez wszystkich nauczycieli języka angielskiego, w którym uczestniczyło 56 uczniów z różnych klas. W I etapie uczniowie zmierzyli się z testem gramatyczno-leksykalnym, który wyłonił uczestników etapu ustnego.

Najwięcej punktów po etapie pisemnym uzyskali następujący uczniowie:

1.Trzcionkowski Konrad kl. 3aLO 65p.

2.Gorzkowski Michał kl. 4aT 64p.

3. Bondarzewski Kacper kl. 2cT 59p.

4.Niemczyk Wiktoria kl. 1aT 54p.

5.Kajda Michał kl. 2cT 52p

6.Baran Marcin kl. 1cT 50p

7. Żak Szymon kl. 1cT 54p

8. Dąbrowski Piotr 54p

9. Walnik Olga kl 3bLO 50p

10. Mendrek Justyna kl. 3bLO 50p

Wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do etapu ustnego.

Więcej…
 
Finały turnieju o Puchar Dyrektora PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 23:22

W dniu 16 kwietnia 2014 o 9:30 na hali MOSIR w Olkuszu odbędą się finały turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora.

Zawodnicy proszeni są o przybycie na halę o godzinie 9 10. W turnieju udział wezmą klasy 1ct,2alo,2blo,2dt,3alo,4at.

 
EKONOMIK W IBM W KRAKOWIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 16:15

31 marca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z klas o profilu technik  informatyk mieli możliwość i sposobność zagościć w  firmie komputerowej IBM w Krakowie, który jest światowym liderem w kreowaniu, rozwijaniu i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii informatycznych obejmujących systemy komputerowe, oprogramowanie, systemy sieciowe, pamięci masowe i rozwiązania z zakresu mikroelektroniki. Organizatorkami eventu były nauczycielki języka angielskiego: Joanna Kurek i Barbara Kowalik. Potencjał jaki  ma do zaprezentowania IBM, wzbudził w uczniach ogromne zainteresowanie, jak i chęć kontynuowania dalszej edukacji na kierunku informatycznym, aby zostać dostrzeżonym już na trzecim roku studiów przez pracodawców firm komputerowych. Na wstępie spotkania nakreślono ogólny profil działalności firmy i  zaprezentowano jej główne  produkty. Kilku doświadczonych inżynierów przestawiło:

1. Proces rozwoju oprogramowania

2. Support (wspieranie 9 produktów m.in. DB2, IBM Tivoli Software, Netezza, Cognos Software, Master Data Management, Information Management Software)

3. Zakres działalności firmy (m.in. udzielanie pomocy przy awariach, poszukiwanie idealnych rozwiązań problemów, asysta techniczna, weryfikacja aplikacji, dzielenie się wiedzą) Uczniowie mieli możliwość obejrzenia blader’ów –elementów wyposażenia szaf rakowych.

 

Więcej…
 
Wyniki X Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
niedziela, 13 kwietnia 2014 11:37

W dniu 4.04 2014 zakończył się II etap (ustny) X Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego.

Po części pisemnej oraz ustnej wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Patryk Riemer klasa 1bLO
  • II miejsce Ewelina Pałka klasa 4aT
  • III miejsce Mateusz Sołtysik klasa 4aT
  • IV miejsce Paulina Grabska klasa 3bLO
  • V miejsce Michał Sobczak klasa 2aT
  • VI miejsce Karolina Gęgotek klasa 4a T

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Laureaci otrzymali dyplomy ,upominki z Wydawnictwa WSiP , a Dyrektor ZSnr3 ufundował talony podarunkowe do sklepu „Komputronik” za zajęcie I,II i III miejsca.

Nauczyciele języka niemieckiego

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL