Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Rajd Integracyjny PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2014 11:11

03.10.2014 odbył się Rajd Integracyjny dla klas pierwszych.

Uczniowie wraz z wychowawcami oraz organizatorami przemierzyli pieszo trasę z Olkusza do Jaroszowca. Przy ośrodku sportowo-rekreacyjnym w Jaroszowcu wszyscy, przy ognisku, piekli kiełbaski, rozmawiali i dobrze się bawili.

Następnie uczniowie klas pierwszych wzięli udział w przygotowanych dla nich konkurencjach: m.in. ich zadaniem było zaśpiewać piosenkę o swoim wychowawcy, wypić szklankę mleka na czas, czy też biec ze związanymi nogami do celu. Oceniane również były transparenty z klasowym hasłem.

W konkurencjach zwyciężyła klasa 1aT. Gratulujemy.

Pan dyrektor wręczył wszystkim nagrody i podziękował za udział i dobrą zabawę. Po czym wszyscy, pociągiem, wrócili do Olkusza.

Dziękujemy

Więcej…
 
Ślubowanie Klas Pierwszych PDF Drukuj Email
czwartek, 23 października 2014 17:22

14 października 2014 roku o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: Dyrektor mgr Tomasz Lis wraz z gronem pedagogicznym, pracownicy obsługi szkoły, przedstawiciele klas II, III i IV LO, technikum oraz uczniowie klas I LO i technikum. Swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele władz kościelnych, którzy poświęcili odnowiony krzyż. Uroczystość otworzył Dyrektor Zespołu Szkół nr 3, po czym został odśpiewany hymn państwowy. Podczas akademii w auli odbyło się również ślubowanie klas pierwszych liceum i technikum. W podziękowaniu za trudy związane z edukacją społeczności szkolnej, zaangażowanie i oddanie, samorząd uczniowski złożył na ręce Dyrektora kwiaty. Wręczono także nagrody nauczycielom, a Rada Rodziców wyróżniła klasy, które osiągnęły najwyższą ilość wpłat na komitet rodzicielski. Cała uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze.

SU szkolny

Więcej…
 
Nasze lekkoatletki najlepsze w powiecie PDF Drukuj Email
wtorek, 21 października 2014 09:25

Nasze lekkoatletki najlepsze w powiecie

10 października na Stadionie MOSiR w Olkuszu odbyła się Powiatowa Licealiada w Lekkiej Atletyce. Nasi chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta reprezentujące Zespół Szkół Nr 3 były najlepsze w klasyfikacji zespołowej. Mistrzynie będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich drużynowych w Krakowie.

Więcej…
 
Olkuska Szkoła Liderów PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 13:31

„Olkuska szkoła liderów” w działaniu:

Z entuzjazmem na rzecz lokalnej społeczności.

Miło nam poinformować, że w wyjazdowym szkoleniu olkuskiej szkoły liderów w Zakopanem, wzięły udział 2 nasze wolontariuszki - uczennice kl. III b T: Klaudia Kurek i Kamila Łaskawiec, wraz z koordynatorkami Klubu Ośmiu P. Urszulą Jurczyk i P. Wiesławą Sygułą. O kolejnych etapach projektu, który realizujemy z wolontariuszami I LO w Olkuszu, będziemy informować. O projekcie przeczytajcie poniżej:

W dniach 3 – 5 października b.r. w Zakopanem odbyło się pierwsze wyjazdowe szkolenie uczestników projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu.

 

Więcej…
 
Piłkarzyki PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 13:10

Zdjęcia z przekazania piłkarzyków pod przyciskiem "więcej".

 

Więcej…
 
Pomóż i Ty PDF Drukuj Email
niedziela, 19 października 2014 12:56

Klub Ośmiu kolportował wśród uczniów i pracowników szkoły cegiełki na rzecz podopiecznego Fundacji Pomóż i Ty. Pomogliśmy 17-letniemu Kamilowi, od dzieciństwa chorującemu na dziecięce porażenie mózgowe,  w zakupie sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą gałek ocznych. W tym roku na konto Fundacji przekazaliśmy 180 zł.

 
Harmonogram konkursów z języków obcych w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
niedziela, 12 października 2014 21:21

Cała lista dostępna pod przyciskiem "więcej".

Ogólnopolskie Olimpiady Językowe

 

38 Olimpiada Języka Niemieckiego 7 listopad 2014 - zgłoszenia do końca października 2014r.

Szczegółowych informacji o OJN można znaleźć na stronie organizatora 38.Olimpiady Języka Niemieckiego, czyli WSJO im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

 

Więcej…
 
Małopolska Noc Naukowców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 października 2014 15:30

W dniu 26.09.2014 uczniowie z klasy 1cT oraz uczniowie z kl 1aT uczestniczyli w nocnej wycieczce do Krakowa pod opieką D. Winiarczyk, J. Karcz i Ł. Anklewicza.Wycieczka pod hasłem „ Noc Naukowców” obfitowała w wiele atrakcji zorganizowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Bardzo liczne warsztaty prowadzone były przez profesorów AGH a także koła studenckie we wszystkich instytutach uczelni. Wycieczka ta miała charakter edukacyjny i pozwoliła uczniom zapoznać się nie tylko z ofertą uczelni ale także specyfiką kierunków, zakresu realizowanych treści a także możliwości zatrudnienia w przyszłości po ukończeniu studiów. Uczniowie zobaczyli „studentów z pasją”, którzy zademonstrowali różnorodne ciekawostki naukowe w postaci eksperymentów i innych warsztatów. Niezwykły był pokaz w Instytucie Fizyki ( doświadczenia z ciekłym azotem). Prezentacje studentów były nagradzane oklaskami. Mimo późnej pory i faktu, iż wycieczka została zorganizowana w piątkowe popołudnie, uczniowie wrócili zadowoleni i pełni entuzjazmu. Wyjazd ten był także doskonałą okazją do integracji pierwszoklasistów.

D.Winiarczyk-Wiśniewska

 

Więcej…
 
Sukces Naszych Lekkoatletów PDF Drukuj Email
środa, 01 października 2014 13:47

W dniu 26 września odbyła się Powiatowa Licealiada w sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców w składzie : Szczurek Mateusz III dT, Kamil Szot I cT, Arkadiusz Chojowski III aLO, Bartłomiej Chojowski III aLO, Chechelski Kacper I bT, Karol Kiwior II aLO, Gawron Mateusz I bT, Pasternak Jakub II cT wywalczyła III miejsce. Dziewczęta wywalczyły awans do Zawodów Wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Targu. Skład naszych biegaczek : Justyna Pałka II dT, Patrycja Skręt IV aT, Mielnik Jagoda I bT, Katarzyna Gonera I bT, Grzanka Paulina I aLO, Milena Tyliba II bLO, Katarzyna Majka II bLO, Paulina Świstak III aLO, Chmielst Dorota I bT.

 
Powiatowa Licealiada PDF Drukuj Email
środa, 01 października 2014 10:23

W dniu 30 września odbyła się Powiatowa Licealiada w Tenisie Ziemnym.

I miejsce zajął Kamil Gajer z ZS nr. 1

II miejsce Marcin Cenbrzyński (II LO)

III miejsce zajął nasz reprezentant z klasy IV bT - Patryk Pukmiel

GRATULUJEMY!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL