Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Wolontariat dodaje nam skrzydeł PDF Drukuj Email
wtorek, 03 listopada 2015 18:31


Pod tym hasłem wolontariusze Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu obchodzili, w ubiegły piątek, jubileusz 5 lat istnienia, szkolnego Klubu Ośmiu-Młodzieżowego Wolontariatu. Uroczysta gala rozpoczęła się w samo południe, w szkolnej auli. Spotkanie wolontariuszy-absolwentów, wolontariuszy „Ósemki”, uczniów i nauczycieli stanowiło idealną możliwość podsumowania pracy Klubu oraz promowania idei wolontariatu w środowisku szkolnym. Prezentacje multimedialne przedstawiające działania Klubu, skierowane były przede wszystkim do uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół nr 3. Uroczystą galę, uświetnili zacni goście, przedstawiciele organizacji, z którymi wolontariusze „Ekonomika” stale współpracują: Pani Maria Jędrysik – Prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser, pani Janina Lenarczyk z Olkuskiego Centrum Wolontariatu- koordynatorka szkolnych klubów wolontariatu, pani Anna Dela, autorka projektu „Młodzież w działaniu-Olkuska Szkoła Liderów”, pani Barbara Orkisz – Prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, pan Przemysław Kania- Prezes Stowarzyszenia Teatralno - Literackiego w Olkuszu, pani Małgorzata Leśniewska i pan Andrzej Klimczak - przedstawiciele Sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza Apostoła oraz panie Cyryla Mazur i Agata Warwas do niedawna pełniące funkcje kierownicze w naszej szkole, a także przedstawiciele klubów wolontariackich z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Jubileusz uświetniły występy artystyczne młodzieży. Część oficjalną jubileuszu zwieńczyła wesoła sesja fotograficzna, w dostępnej dla wszystkich fotobudce. Zdjęcia dowodzą, że wolontariat to nie tylko praca ale również wesoła zabawa przyjaciół. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, do pracy społecznej w szkolnym Klubie Ośmiu! Wydarzenie stanowiło inicjatywę realizowaną w projekcie Młodzież w Działaniu - Olkuska Szkoła Liderów", finansowanym ze środków programu Obywatele dla Demokracji w ramach Funduszy EOG.

Więcej…
 
Małopolska Licealiada Młodzieży PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2015 18:24

Dnia 23 października 2015r. na stadionie AWF-u w Krakowie odbyły się zawody w ,,Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży'' w Indywidualnej Lidze LA. Naszą Szkołę reprezentowało aż 9 osób, które wcześniej uzyskały awans na zawodach powiatowych, oto one:

1. Paweł Widłak I c T – bieg na 1500 m

2. Adrian Kocjan I c T – bieg na 400 m

3. Bartłomiej Kot I e T – pchnięcie kulą

4. Mateusz Kemona I e T - skok w dal

5. Kamil Mosur II a LO-skok w dal

6. Katarzyna Gonera II b T – bieg na 800 m

7. Natalia Guzik I e T – bieg na 400 m

8. Weronika Kyzioł I b T – bieg na 400 m

9. Klaudia Wiercioch II a LO- pchnięcie kulą

Najlepiej z naszej szkoły zaprezentował się Paweł Widłak z kl. I c T, który w biegu na 1500 m wywalczył II miejsce w województwie małopolskim.

Dużym sukcesem było zajęcie IV miejsca w województwie przez Natalię Guzik z kl. I e T w biegu na 400 m.

Natomiast Kamil Mosur z kl. II a LO uplasował się na VI pozycji w skoku w dal oddając daleki skok. Poniżej przedstawiamy pozostałe wyniki:

- Adrian Kocjan I c T – XI miejsce w biegu na 400 m

- Bartłomiej Kot I e T – XIV miejsce w pchnięciu kulą

- Mateusz Kemona I e T – X miejsce w skoku w dal

- Katarzyna Gonera II b T – XII miejsce w biegu na 800 m

- Weronika Kyzioł I b T – X miejsce w biegu na 400 m

- Klaudia Wiercioch II a LO– XI miejsce w pchnięciu kulą

Jak zwykle nasza młodzież spisała się bardzo dobrze. Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie EKONOMA.

 
Zmiany sal w planie lekcji PDF Drukuj Email
wtorek, 27 października 2015 00:03

Od wtorku 27 października uległy zmianie sale, w których odbywają się lekcje dla klas:

 • 1aT - ilość zmian - (1)
 • 1bT - ilość zmian - (1)
 • 1cT - ilość zmian - (2)
 • 1eT - ilość zmian - (1)
 • 3cT - ilość zmian - (1)
 • 3dT - ilość zmian - (3)
 • 4dT - ilość zmian - (2)

3bL ilość zmian - (4) Na stronie internetowej szkoły umieszczony jest już aktualny plan. Prosimy w/w klasy o zapoznanie się ze zmianami.

 
Duzy sukces naszej szkoły w wojewódzkiej licealiadzie młodzieży PDF Drukuj Email
środa, 21 października 2015 15:11

W dniu 16.10.2015r. Na stadionie AWF w Krakowie odbyła się Wojewódzka Licealiada Młodzieży w Drużynowej Korespondencyjnej LA chłopców i dziewcząt. Nasz powiat reprezentowało IVLO i oczywiście nasza szkoła. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, 400m, 800m (kobiety), 1500m (mężczyźni), skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100m. W zawodach brały udział następujące osoby: - Czech Agnieszka, kl. IIIaT- 100m - Gonera Katarzyna, kl. IIbT- 100m - Guzik Natalia, kl. IeT- 400m - Kafel Anna, kl. IaT- 400m - Karpała Angelika, kl. IbT- 400m - Sioła Paulina, kl. IbT- 800m - Pałka Justyna, kl. IIIdT- 800m - Kyzioł Weronika, kl IbT- 800m - Wiercioch Klaudia, kl. ILaLO- pchnięcie kulą - Różanowska Magdalena, kl. IVdT- pchnięcie kulą - Chwast Magdalena, kl. IIaLO- skok w dal - Sandelewska Joanna, kl. IbT- skok w dal - Hujdus Mateusz, kl IbT- 100m - Waga Kacper, kl. IdT- 100m - Barczyk Szymon, kl. IIIbLO- 400m - Kocjan Adrian, kl. IcT- 400m - Roszak Paweł, kl. IcT- 400m - Widłak Paweł, kl. IcT- 1500m - Chechelski Kacper, kl. IIbT- 1500m - Kozioł Mateusz, kl. IdT- 1500m - Paciej Marcin, kl. IVdT- pchnięcie kulą - Cieślik Bartosz, kl. IVdT- pchnięcie kulą - Kot Bartłomiej, kl. IeT- pchnięcie kulą - Kania Piotr, kl. IVcT- skok w dal - Kemona Mateusz, kl. IeT- skok w dal - Byczek Dawid, kl. IvcT- skok w dal Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta uzyskiwali bardzo wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli 6 miejsce w województwie małopolskim, a dziewczęta 11. Należy dodać, że to była pierwsza edycja zawodów, a druga odbędzie się na wiosnę. Serdecznie gratulujemy uczniom uzyskanych wyników i bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy powodzenia w drugiej rundzie.

 
Młodzieżowa Rada Powiatu Olkuskiego PDF Drukuj Email
piątek, 16 października 2015 08:37

Przypominamy, że dniu 30 października tego roku odbędą się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Olkuskiego powołanej odpowiednim zarządzeniem przez Starostę Powiatu Olkuskiego. W celu ich prawidłowego przeprowadzenia informujemy o możliwości zgłaszania się chętnych na kandydatów do Rady Młodzieżowej. Zgłoszenie kandydata dokonuje się poprzez specjalną kartę zgłoszenia dostępną TUTAJ lub u przedstawicieli samorządu uczniowskiego naszej szkoły do piątku, 23 października. Zapraszamy wszystkich chętnych do kandydowania. Pozostałe informacje dostępne są u opiekunów samorządu.

 
Rajd Integracyjny PDF Drukuj Email
środa, 07 października 2015 22:26

Zgodnie z tradycją szkoły w dniu 2.10.2015r. odbył się rajd integracyjny. Uczniowie klas pierwszych z opiekunami i dyrektorem szkoły udali się na wędrówkę do Rabsztyna. Tam zwiedzali Chatę Antoniego Kocjana, oraz uczestniczyli w zabawach i konkursach przygotowanych przez uczniów klas IIbT i IIcT. Piękna pogoda wspierała pierwszoklasistów w zmaganiach konkursowych, najlepsi okazali się uczniowie klasy IcT (wychowawca Jolanta Kula). Na zakończenie rajdu były smaczne pieczone kiełbaski. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy kreatywności w wykonywani zadań.


Więcej…
 
Młodzi głosują – wybory parlamentarne 2015 PDF Drukuj Email
wtorek, 06 października 2015 21:29

W dniu 19 października 2015 r. (poniedziałek) w naszej szkole odbędą się Prawybory Parlamentarne zorganizowane pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głosy będzie można oddawać od 1 godziny lekcyjnej w auli szkoły. Młodzież biorąca udział w głosowaniu udaje się do auli (wraz z nauczycielem prowadzącym zajęcia) według następującego wykazu:

 • 1 godz.: 4c T, 4b T, 3a LO
 • 2 godz.: 1a T, 1d T, 2c T, 3d T
 • 3 godz.: 1e T, 3b T, 3c T, 2a LO
 • 4 godz.: 1b T, 4d T, 3b LO, 4a T
 • 5 godz.: 1c T, 2b T, 3a T

 
Powiatowa Licealniada Młodzieży w Indywidualnej Lidze LA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 października 2015 17:26

Dn. 29.09.2015r. odbyły się zawody na stadionie MOSiR w Olkuszu. W Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w indywidualnej oraz drużynowej Lidze LA nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i podobnie jak na ostatnich zawodach dziewczęta zajęły II miejsce , a chłopcy I miejsce w powiecie i tym samym zdobyli awans na zawody wojewódzkie .

Wyniki naszych ucziów w zawodach :

Widłak Paweł 1cT  - I miejsce w biegu na 1500m.

Kocjan Adrian 1cT – II miejsce w biegu na 400m.

Gonera Katarzyna 2bT – III miejsce w biegu na 800m.

Pałka Justyna 3bT – I miejsce w biegu na 800m.

Kyzioł Weronika 1bT – III miejsce w biegu na 400m.

Sroka Jakub 1cT – III miejsce w pchnięciu kulą

Wiercioch Klaudia 2aLO – II miejsce w pchnięciu kulą

Kot Bartłomiej 1cT – II miejsce w pchnięciu kulą

Kemona Mateusz 1cT – I miejsce w skoku w dal

Drozd Angelika 1aT – III miejsce w pchnięciu kulą

Cieślik Bartłomiej 4dT – I miejsce w pchnięciu kulą

Paciej Marcin 4dT – II miejsce w pchnięciu kulą

Barczyk Szymon 3bLO – I miejsce w biegu na 400m.

ZS nr. 3 w Olkuszu  - III miejsce w sztafecie  4x100m dziewcząt


Idywidualne wyniki uzyskane przez naszych uczniów w zawodach sprawiły, że w ogólnej klasyfikacji nasze dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. 

Więcej…
 
Sztafetowe biegi Przełajowe-Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych PDF Drukuj Email
czwartek, 01 października 2015 19:40

Dnia 24-09-2015r. na stadionie MOSiR w Olkuszu nasi uczniowie z klas licealnych oraz technikum ,walczyli o jak najlepsze miejsce w zawodach w Biegach Przełajowych z uczniami Szkół z terenu Olkuskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego wygrali najlepsi. Po ciężkiej i wyczerpującej dawce energii dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast bez żadnych większych wysiłków , po kilku zdublowaniach uczniów innych szkół chłopaki zajęli I miejsce. Tak oto tym sposobem, dzięki wspaniałemu dopingowi oraz mobilizacji trenerów uczniowie naszej szkoły, dwie drużyny: chłopaki i dziewczęta jadą w niedługim czasie na Wojewódzkie Zawody Biegów Przełajowych do Nowego Targu. Z niecierpliwością czekamy na dalszy przebieg zawodów, trzymamy kciuki za naszych wspaniałych wysportowanych kolegów oraz koleżanki. ŻYCZYMY POWODZENIA ! W skład dziewcząt reprezentujących naszą szkołę weszły : • Pałka Justyna 3dT • Chmiest Dorota 2aLO • Gonera Katarzyna 2bT • Glonek Klaudia 1eT • Syguła Klaudia 1aT • Kafel Anna 1aT • Sioła Paulina 1bT • Karpała Angelika 1bT • Kyzioł Weronika 1bT • Guzik Natalia 1eT W skład chłopców reprezentujących naszą szkołę weszli :

• Widłak Paweł 1cT

• Kocjan Adrian 1cT

• Szczurek Mateusz 4dT

• Karpała Dawid 4dT

• Barczyk Szymon 3bLO

• Stach Dominik 3aLO

• Kiwior Karol 3aLO

• Chechelski Kacper 2bT

• Osticki Krystian 1dT

• Filus Mateusz 1dT

• Sadkowski Michał 3aLO

• Kolembka Kamil 1cT

Więcej…
 
Dni Otwarte Chaty Kocjana PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 września 2015 22:41

19 i 20 września 2015 r. w Rabsztynie odbyły się „Dni otwarte Chaty Kocjana”. W domu rodzinnym naszego Patrona można było zobaczyć ekspozycję dotyczącą życia Antoniego Kocjana - wybitnego konstruktora lotniczego, szefa wywiadu lotniczego AK oraz odkrywcy tajemnic niemieckiej broni V1 i V2. Niezwykle interesująca była projekcja filmu biograficznego o niezwykłym człowieku z Olkusza pt. „Ostatni z nielicznych”. W domu Antoniego Kocjana zgromadzono zbiory etnograficzne pochodzące z Olkusza i okolic. Ciekawym punktem tego wydarzenia był także pokaz wyrobu masła oraz pieczenia chleba, połączony z degustacją. Wydarzenie to odbywało się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL