Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
"Nasz Polonez" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 19:53


11 lutego 2015 po raz trzeci w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu spotkali się maturzyści ze szkół powiatu olkuskiego na Konkursie Tanecznym „ Nasz Polonez”. Młodzież walczyła o puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Więcej…
 
"Projekt z Klasą PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 19:48


Zespół Szkół Nr 3 laureatem V edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny „Projekt z Klasą”. Projekt zgłoszony przez Zespół Szkół Nr 3 został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Projekt z klasą” wydawnictwa „Nowa Era”. Internauci mieli możliwość oddawania głosów na jeden z 659 projektów zgłoszonych do konkursu z całej Polski. Dzięki oddanym głosom znaleźliśmy się w gronie zwycięzców. Projekt autorstwa Agaty Wdowik „ Akademia Nordic Walking” otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł na jego realizację, a szkoła biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

 
"Nie wszyscy chcą parkingu w centrum" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 19:30Starosta olkuski, Paweł Piasny zdecydował przekształcić boisko asfaltowe przy Zespole Szkół nr-3 w Olkuszu na postój dla samochodów osobowych. Zgodnie z założeniami plac winien pomieścić około 100 samochodów. Będzie udostępniany kierowcom bezpłatnie.

Więcej…
 
Koncert Charytatywny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 16:57

Zdjęcia z Koncertu Charytatywnego w naszej szkole.

Więcej…
 
Konkurs Poloneza PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2015 16:46

Zdjęcia z Konkursu Poloneza

Więcej…
 
Czytam w podróży... Herberta PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2015 19:52


Fundacja im. Zbigniewa Herberta pragnie zaprosić młodzież naszej szkoły do udziału
w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod hasłem „Czytam w podróży…Herberta”, której celem jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania utworów poety - na przykład podczas podróży.

„Czytam w podróży…Herberta” jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo organizowanym przez Fundację w ramach kampanii „Pan Cogito”.

W zaproszeniu od Fundacji czytamy: „Chcemy serdecznie zaprosić Państwa do zaangażowania się w akcję „Czytam w podróży…Herberta”. (…) Mając w pamięci Państwa ubiegłoroczne zaangażowanie i ogromne wsparcie udzielone Fundacji, pozwalamy sobie również w tym roku skierować do Państwa zaproszenie do udziału w III już odsłonie akcji.”.

Tegoroczna akcja, w której partnerujemy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Olkuszu oraz Gimnazjum nr 3
, zaplanowana jest na 24 marca (wtorek). Podobnie jak w roku ubiegłym, wszyscy zainteresowani kampanią otrzymają zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta. Mamy nadzieję, że zainspirują Was one do zapoznania się z twórczością Poety i poezją w ogóle, a tym samym pomogą w promowaniu czytelnictwa w Polsce.

 
Euroweek PDF Drukuj Email
wtorek, 17 lutego 2015 18:31

W dniach 10-14.02.2015r. uczniowie naszej szkoły:


 • Aleksandra Banyś,
 • Monika Kruczek,
 • Kamila Leś oraz
 • Justyna Rydzyk z klasy 4aT,
 • Dominika Smagacz z klasy 4bt,
 • Klaudia Kurek,
 • Kamila Łaskawiec z klasy 3bT oraz jako jedyny mężczyzna w naszym gronie
 • Bartłomiej Bielach z klasy 3aLO 

wzięli udział w Ogólnopolskim Obozie Edukacyjnym, opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej- „EuroWeek - Szkoła Liderów”. Młodzieży towarzyszyła nauczycielka języka angielskiego pani Maryla Cichacka. Zajęcia odbywały się w malowniczo położonym, nieopodal jednego z uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej, pensjonacie „Silesia” w Długopolu Dolnym. Euro Week- Szkoła Liderów to od kilkunastu lat inicjatywa Europejskiego Forum Młodzieży (EFM) w Bystrzycy Kłodzkiej, którego dyrektorem jest pan Adam Jaśnikowski.

Więcej…
 
Szkolny konkurs języka niemieckiego oraz wyniki konkursów z j. niemieckiego. PDF Drukuj Email
czwartek, 12 lutego 2015 16:04

I etap pisemny szkolnego konkursu języka niemieckiego odbędzie się w środę 6 marca 2015 na 3-4 godz lekcyjnej.

Zagadnienia leksykalne do konkursu:

 • Życie rodzinne i towarzyskie
 • Podróżowanie i turystyka
 • Kultura
 • Zdrowie
 • Człowiek (do etapu ustnego)

Zagadnienia gramatyczne:

 • Odmiana czasowników (regularnych, mocnych, zwrotnych, modalnych, rozdzielnie i nierozdzielnie złożonych)
 • Tryb rozkazujący
Więcej…
 
Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Deutschfreund" 2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 12 lutego 2015 16:02

W dniu 19.11.2014 odbył się ogólnopolski konkurs „Deutschfreund” z języka niemieckiego, w którym uczestniczyło 11 uczniów ZS nr 3 w ramach programu „Łowimy talenty”, którego organizatorem jest firma Jersz.

Najlepsze wyniki w szkole na poszczególnych etapach uzyskali:

 • Jakub Szczepanek - klasa 1cT - 75 miejsce w wojwództwie (kategoria-klsa IPG)
 • Patryk Riemer z klasy 2 bLO 12 - miejsce w województwie (II PG)i najlepszy wynik w szkole
 • Klaudia Borówka i Michał Sobczak z klasy 3aT - uplasowali się na 58 miejscu w Małopolsce (III PG )

A.Kajda

Więcej…
 
Graliśmy dla Emilki PDF Drukuj Email
środa, 11 lutego 2015 19:28

Do licznych działań Klubu Ośmiu, dodać należy również i to wydarzenie, które miało miejsce 4 lutego w MOK w Olkuszu. Wraz z wolontariuszkami  I LO w Olkuszu zorganizowałyśmy koncert charytatywny dla 3- letniej Emilki, dziewczynki od urodzenia cierpiącej na zespół skrajnie krótkiego jelita, który wymusza odżywianie pozajelitowe.

Koncert był efektem realizacji projektu „Młodzież w działaniu. Olkuska Szkoła Liderów”, którego autorem jest olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser. W ramach tego projektu odbywamy wraz z naszymi opiekunami całoroczny cykl szkoleń. Jedną z naszych samodzielnych inicjatyw było zorganizowanie koncertu dla Emilki.

 

W programie koncertu znalazły się różnorodne formy muzyczne i taneczne: występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Olkuszu, Szkoły Tańca Wena, uczniów i absolwentów ZS 3 i I LO, animacje i zabawy przygotowane przez Grupę Teatralną „Glutaminian Sodu”; to tylko część tego co obejrzeć mogliśmy na scenie sali widowiskowej MOK w Olkuszu.
„Szczególnie miło wspominam spontaniczny i żywiołowy finał, podczas którego wspólnie z Emilką odtańczyliśmy taniec Gangnam Style”-powiedziała jedna z uczestniczek koncertu.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - Pan Roman Piaśnik, oraz Wójt Gminy Zabierzów, z której pochodzi Emilka -Pani Elżbieta Burtan,. Szczególnie ciepłe podziękowania składamy naszym uczniom, którzy uświetnili wieczór swoimi występami: Izie Knap, Patrykowi Pukmielowi, Natalii Filarskiej, Monice Barczyk, Adrianowi Molędzie i Kubie Pasternakowi. W obsłudze koncertu pomagały nam też wolontariuszki: Oliwia Dulaszewska, Kamila Kociołek, Monika Moń, Karolina Łuszczek i Magda Mączka.
Łączny dochód z Koncertu - 2427,18 zł. trafił na fundacyjne konto dziewczynki.Klaudia Kurek, Kamila Łaskawiec i Aleksandra Banyś

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklama

Dzisiaj:

Kto na stronie ?

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości i 1 użytkownik 
 • Da3m0n

Wyszukiwarka

Warto zobaczyć

Reklama

BIP

Pajacyk

Fundacja dzieciom

Nabór elektroniczny

Europejski Fundusz Społeczny

OKE Kraków

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Nasi Partnerzy