Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
IV Degustacja Szkolnych Wypieków PDF Drukuj Email
piątek, 30 maja 2014 11:44

Po raz czwarty zapraszamy do degustacji naszych wypieków, które będziemy sprzedawać w poniedziałek 2 czerwca na przerwach w holu szkoły. Za pozyskane środki zakupimy drobne upominki z okazji Dnia Dziecka, wychowankom olkuskiej Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, czyli dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Na kiermasz zapraszamy wszystkich łasuchów posiadających dobre serce :).

Wolontariusze Klubu Ośmiu

 
Pomagamy po raz siódmy! PDF Drukuj Email
czwartek, 29 maja 2014 09:18

Koncert Charytatywny organizowany przez naszą szkołę na rzecz podopiecznych „Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą”: Marysi Mitusińskiej i Kacpra Sawczyńskiego zbliża się wielkimi krokami! Już 6 czerwca o godzinie 10:00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury zaśpiewają artyści związani z krakowską „Piwnicą pod baranami” oraz młode talenty z Olkusza. Do tej pory do naszej akcji pomocy przyłączyło się I,II i IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 4 oraz Gimnazjum nr 3 przeprowadzając zbiórkę do puszek wśród społeczności uczniowskiej. Do pomocy potrzebującym dzieciom chcemy również wciągnąć wszystkich mieszkańców naszego miasta, dlatego w najbliższą niedzielę 1 czerwca w Bazylice św. Andrzeja Apostoła oraz Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się kwesta do puszek na ten szlachetny cel. Zapraszamy do wspólnego pomagania, zaglądania na naszego facebooka: https://www.facebook.com/ekonomikpomaga i obejrzenia filmiku prezentującego akcję charytatywną zrealizowanego przez uczniów naszej szkoły przy współpracy z Czwórka TV. Nie zapomnijcie poinformować znajomych!

 
Zmiana planu zajęć w Szkołach dla Dorosłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomasz Lis   
wtorek, 20 maja 2014 21:12

Uwaga!!! W związku z przypadającymi na najbliższy weekend Wyborami do Parlamentu Europejskiego zajęcia w dniach 24 i 25 maja zostają przeniesione na kolejny weekend tj. 31 maja i 1 czerwca 2014r. Za zmiany przepraszamy.

 
Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email
sobota, 24 maja 2014 20:08

Nasza uczennica INEZ JAMROŚ z klasy 1dT, zaprezentowała swoje wspaniałe możliwości twórcze w dziedzinie plastycznej. Biorąc udział w różnych konkursach, zdobyła uznanie i nagrody potwierdzające jej talent. Powiatowy Konkurs ECO - PLAST, tematycznie był związany z interpretacją wnętrza Ziemi. W załączeniu zdjęcia z wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Drugi ważny konkurs, w którym INEZ pokazała swoje możliwości i otrzymała wyróżnienie "IMPRESJE OLKUSKIE" dotyczył ciekawych obiektów architektury naszego powiatu. Namalowany przez Nią obraz przedstawiał fragment Bazyliki Olkuskiej w pięknej harmonii kompozycyjnej i kolorystycznej. Warto dodać, że oba konkursy polegały na malowaniu pracy w wyznaczonym miejscu i czasie pod szczególną kontrolą organizatorów. Gratulujemy autorce prac plastycznych i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie twórczości artystycznej.

Więcej…
 
Prawybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
piątek, 16 maja 2014 09:14

W dniu 19 maja 2014 r. (poniedziałek) w naszej szkole odbędą się Prawybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego (na 4 kolejne lata).

Głosy będzie można oddawać od godziny 9.00 (od 2 godziny lekcyjnej) w sali nr 10.
Młodzież biorąca udział w głosowaniu udaje się do sali wraz z nauczycielem prowadzącym zajęcia według następującego wykazu:


•    1 c T, 1 a T, 2 d T
•    1 a LO, 1 b LO, 2 b LO, 2 b T
•    2 a T, 2 c T, 2 a LO
•    1 d T, 3 a T, 3 b T

 
Pola Nadziei PDF Drukuj Email
środa, 14 maja 2014 08:26

Pola Nadziei, to ogólnopolska akcja zbierania funduszy na prowadzenie opieki paliatywnej. W niedzielę 11 maja, wolontariusze Klubu Ośmiu we współpracy z parafią św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, już po raz czwarty kwestowali na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. W tym roku zebraliśmy 2180 zł. które zostały przekazane na konto Hospicjum. W zakładce wolontariat znajdziecie nazwiska osób biorących udział w zbiórce. Na pokreślenie zasługuje fakt, że wielu z nich to tegoroczni absolwenci – ciągle niezawodni w pracy wolontariackiej :)

Więcej…
 
Wizyta studyjna we Francji PDF Drukuj Email
środa, 14 maja 2014 06:16

28 kwietnia 2014 r. klasy II b i III b TOT wzięły udział w lekcji otwartej prowadzonej przez panią Annę Grzybowską z przedmiotu „ekonomia i prawo w turystyce”.

Tematem zajęć była wizyta studyjna we Francji w dniach od 15 do 23 marca 2014 roku, w której uczestniczyła uczennica klasy III b TOT Klaudia Majka w ramach projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Uczennica została wytypowana do tego projektu spośród najlepszych uczniów klas TOT w naszej szkole, a następnie zakwalifikowała się do 14-osobowej grupy uczniów z Małopolski. Przy kwalifikacji brano pod uwagę wysoką średnią ocen, uczestnictwo w kursach i zajęciach unijnych oraz dobrą znajomość języka angielskiego.

Więcej…
 
British Council w Krakowie PDF Drukuj Email
piątek, 02 maja 2014 14:49

Dnia 9 kwietnia 2014r.  grupa 30 uczniów z Ekonomika z opiekunami Panią Barbarą Kowalik oraz Panią Joanną Kurek – nauczycielkami języka angielskiego, udała się do siedziby British Council w Krakowie.

British Council w Polsce działa od ponad 75 lat, realizując swoją misję na wielu polach: edukacji, finansowaniu stypendiów naukowych, promowaniu brytyjskiej kultury, realizowaniu projektów społecznych, zapewnianiu dostępu do egzaminów językowych oraz nauczaniu języka angielskiego.

Jest to instytucja reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami.

Więcej…
 
Fair Play Łączy Pokolenia PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 23:53

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ważna w życiu szkoły jest integracja środowiska. Rzadko się bowiem zdarza, że w jednym szeregu stają nauczyciele, uczniowie, rodzice, a nawet absolwenci. Są jednak dni, kiedy wszyscy jednoczą siły. Wszystko przez wyznawaną na całym świecie zasadę fair play w rywalizacji sportowej. Już po raz trzeci, Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu postawił na dobrą zabawę poprzez zmagania pod siatką. Kolejna edycja turnieju „Fair Play Łączy Pokolenia”, jak zwykle okazała się nieoficjalnym świętem Ekonomika.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z NAVALEM w SAN-ie PDF Drukuj Email
piątek, 23 maja 2014 14:06

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL