Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
wtorek, 23 czerwca 2015 09:06

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w Auli Naszej Szkoły w piątek 26 czerwca o godzinie 9.15. Wcześniej, o godzinie 8.00 przewidziana jest uroczysta msza święta w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Serdecznie zapraszamy!!

 
XXXV Spartakiada dzieci i młodzieży miasta i gminy Olkusz PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 19:52

Na ostatnich zawodach sportowych w roku szkolnym 2014/2015, uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji generalnej dziewcząt i chłopców zajęli II miejsce.

Spartakiada obejmowała następujące konkurencje sportowe: bieg na 100m, bieg na 800m, bieg na 1500m oraz sztafetę szwedzką. Uczniowie rywalizowali również w trio basket (gra na jeden kosz) i pchnięciu kulą. Jeden uczeń mógł startować w jednej konkurencji biegowej oraz jednej technicznej. Suma wyników uczniów danej szkoły decydowała o zajęciu miejsca w klasyfikacji generalnej. Nasi uczniowie spisywali się bardzo dobrze i zdobyli aż 9 medali.

Więcej…
 
Koncert Charytatywny "Scena dla Każdego" PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 14:55


Cytat z piosenki ucznia stał się hasłem koncertu charytatywnego, który 13 stycznia 2015 odbył się w Zespole Szkół Nr 3. Tradycją już stało się, że młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Nr3 pomagają potrzebującym uczniom. W tym roku zbiórkę pieniędzy przeprowadził Samorząd Uczniowski na rzecz dwóch koleżanek chorych na chorobę nowotworową. W ramach podziękowania za zebrane pieniądze młodzież bierze udział w koncercie, żeby bawić się, ale również swoją obecnością podkreślić gotowość niesienia pomocy i wsparcia. Koncert ma formułę ” Scena dla każdego”, ponieważ każdy uczeń może wystąpić na prawdziwej scenie. To szansa na zaprezentowanie własnej twórczości i własnego talentu na scenie szkolnej, która mamy nadzieję dla wielu będzie pierwszym etapem wielkiej kariery.

Szlachetny cel koncertu dodatkowo mobilizuje naszych artystów. Tak było i w tym roku. Mogliśmy usłyszeć wspaniałe głosy, podziwiać tancerzy oraz popisy instrumentalne. Byli wśród nich i tacy, dla których scena nie ma tajemnic i tacy, którzy na scenie znaleźli się po raz pierwszy. Gwiazdami koncertu byli między innymi: Katarzyna Majka, Joanna Laszczak, Monika Barczyk, Natalia Filarska, Patryk Pukmiel, Kamil Poczęsny, Kamil Łydka, Jakub Pasternak i Adrian Molęda.

Największy aplauz jednak wzbudził nasz kolega Artur Chojowski, który pisze piosenki i świetnie rapuje a jego utwory przekroczyły na You Toube już MILION wejść. Posługujący się pseudonimem ARTISTE Artur napisał specjalnie na koncert utwór, który stał się przesłaniem, jakie zapamiętamy na zawsze. Oto fragment:

„Cele są piękne, myślimy pozytywnie, a każdy tu występ gramy charytatywnie, Każde 5 złotych daje wiele radości więc leci DZIĘKUJE dla całej publiczności! Morał jest prosty - warto pomagać, bo zdrowie to więcej niż pieniądze i sława, dla nas wypłatą są Wasze brawa, choć jestem tu nowy to nie muszę się przedstawiać. Wiarą napawam już ludzi w moim wieku i wcale Ci nie każę tu wypisywać czeku, ja tylko namawiam byś zamiast do sklepu, pieniądze dołożył do czyichś leków! My, to Ci którzy mogą coś zmienić, Wy, to Ci którzy muszą to docenić, Oni, na pewno będą się z tego cieszyć więc każdy z tych wersów niech do nich doleci!”

Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu jako jedyna szkoła w powiecie dysponuje tak idealnym miejscem do realizacji artystycznych pasji młodzieży jakim jest aula szkolna, a nie ma chyba nic piękniejszego, niż dodanie do tego szczytnego celu, czyli pomocy innym. Organizatorem koncertu „Scena dla każdego” jest Agata Wdowik.

 
Konkurs Taneczny "Nasz Polonez" PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 14:51


11 lutego 2015 po raz trzeci w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu spotkali się maturzyści ze szkół powiatu olkuskiego na Konkursie Tanecznym „ Nasz Polonez”. Młodzież walczyła o puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Uczestników oceniało profesjonalne jury : Monika Korpusik- była tancerka, solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, dr Przemysław Kania- prezes Towarzystwa Teatralno-Literackiego w Olkuszu, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu i co podkreślili organizatorzy konkursu-absolwent ZS Nr3 w Olkuszu, oraz Elżbieta Gurgul wicedyrektor ZS nr 3.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, każdy z zespołów starannie do występu się przygotował. Mogliśmy podziwiać piękne stroje, wspaniałe figury polonezowe i zachwycać się wspaniałą muzyką.

- Cieszy fakt, że młodzież chce tańczyć poloneza, zgłębia jego tajniki i cieszy się tym, że może zaprezentować nasz taniec narodowy według własnego pomysłu. Choreografie zaprezentowane przez wszystkich uczestników były na bardzo wysokim poziomie, a tak długiego układu poloneza, jaki zaprezentowało II LO nie ma w swoim repertuarze nawet Zespół Śląsk - powiedziała podsumowując konkurs Monika Korpusik

. Dlatego jury nie miało łatwego zadania, a podsumowanie konkursu i omówienie wyników przerodziło się w zajęcia warsztatowe. Polonez połączył młodzież ze wszystkich szkół w jedną wielką, polonezową rodzinę. Zwycięzcami trzeciej edycji Konkursu Tanecznego „Nasz polonez” zostali maturzyści z Zespołu Szkół Nr3 w Olkuszu, którzy zatańczyli Poloneza Husarii z filmu „Ogniem i mieczem” Krzesimira Dębskiego w układzie choreograficznym opracowanym przez Agatę Wdowik, II miejsce zajęła reprezentacja II LO w Olkuszu, która zaprezentowała choreografię do Poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” przygotowaną przez Aleksandrę Szymanek.

Jury przyznało również nagrody indywidualne. Najlepszą tancerką została Paulina Drobisz z II LO, a najlepszym tancerzem Jakub Kurzątkowski z ZS Nr 3.

Po występach, kiedy emocje już opadły, a jury obradowało - wszyscy uczestnicy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia . Całą imprezę uwiecznił na zdjęciach Marcin Meus z portalu gminywirtualne.pl Tradycją Konkursu stało się już prezentowanie pokazowego walca, którego co roku na studniówkę przygotowują, rzecz jasna oprócz poloneza uczniowie z I LO w Olkuszu. Tak było i w tym roku. Brawurowo maturzyści z I LO zatańczyli walca, którego choreografię opracowała Edyta Kociołek.

Organizatorem Konkursu Tanecznego „Nasz Polonez” jest Agata Wdowik.

 
"Projekt z Klasą" PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 14:47


Zespół Szkół Nr 3 laureatem V edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny „Projekt z Klasą”. Projekt zgłoszony przez Zespół Szkół Nr 3 został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Projekt z klasą” wydawnictwa „Nowa Era”. Internauci mieli możliwość oddawania głosów na jeden z 659 projektów zgłoszonych do konkursu z całej Polski. Dzięki oddanym głosom znaleźliśmy się w gronie zwycięzców.

Projekt autorstwa Agaty Wdowik „ Akademia Nordic Walking” otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł na jego realizację, a szkoła biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

 
Akademia Nordic Walking PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2015 14:44


Pomimo, iż Nordic Walking zdobywa coraz większą popularność, ok.90% ludzi uprawia tą dyscyplinę źle. Dlatego, aby nauczyć prawidłowego chodzenia z kijkami, oraz zachęcić do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez cały rok zorganizowaliśmy 6.XII.2014 Mikołajkową Akademię Nordic Walking na boisku przy Zespole Szkół Nr3 im. A. Kocjana w Olkuszu.

Imprezę otworzył oficjalnie Dyrektor Zespołu Szkół nr3 Tomasz Lis. Zgromadzonych uczestników powitał również Przewodniczący Rady Osiedla Centrum i wice przewodniczący Rady Miasta pan Henryk Gamrat, który aktywnie włączył się w organizację imprezy. Od 10.30 do 12.30 na wszystkich chętnych czekało 3 instruktorów, którzy uczyli prawidłowej techniki chodu. Można było wypożyczyć kijki, dowiedzieć się jak dobrać odpowiednie dla siebie, albo przyjść ze swoim sprzętem.

Pogoda dopisała, dlatego chętnych było sporo. Organizatorzy zadbali o to, żeby atrakcji nie brakowało. Pani sierżant Marika Guzik-Gajda z Powiatowej Komendy policji wygłosiła pogadankę o bezpiecznym uprawianiu Nordic Walking, dowiedzieliśmy się jak się poruszać w terenie pojedynczo i w grupie, jak być widocznym dla innych użytkowników chodząc z kijkami. Pan Henryk Poczęsny instruktor i przewodnik zachęcił do zwiedzania z kijkami Pustyni Błędowskiej, opowiadając o ciekawych trasach.

Właściciel sklepu sportowego Pablo Sport przygotował ekspozycję kijków do Nordic Walking oraz dla wszystkich uczestników specjalną zniżkę na artykuły sportowe w swoim sklepie przy ulicy Legionów Polskich 14 w Olkuszu. Uczestnicy mogli też napić się super kawy z ciastkiem w specjalnej cenie w kawiarni „Na słodko”.

Każdy uczestnik otrzymał specjalnie na tą okazję przygotowany przez Pablo Sport certyfikat znajomości prawidłowej techniki Nordic Walking. Super zdjęcia zrobiła Agnieszka Piekoszewska z portalu GminyWirtualne.pl Impreza był bardzo udana. Maszerowali wszyscy bez względu na wiek, zawód i stanowisko. Zgodnie stwierdziliśmy, że była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia impreza tego typu. Już umówiliśmy się na wiosnę.

 
Warto mieć pasję, czyli sukces uczniów „ekonomika” PDF Drukuj Email
wtorek, 23 czerwca 2015 19:06


Warto mieć pasję, czyli sukces uczniów „ekonomika”

16 maja odbyła się w Kluczach impreza pod nazwą : Rajd Szlakami Pustyni Błędowskiej. Rozegrano bieg na dwóch dystansach: 7 kilometrów i 21 kilometrów (półmaraton). Trasy prowadziły przez Pustynię Błędowską i były bardzo wymagające. Już ukończenie poszczególnych dystansów można uznać za sukces. Zespół Szkół Nr 3 reprezentowała grupa z kijkami - Nordic Walking, oraz biegacze. Najlepszy w półmaratonie był Sebastian Wyszyński z klasy IIIb T, w Nordic Walking: Jolanta Adamczyk i Anna Raczyńska z IIb T, oraz Patryk Riemer z IIb LO. Największy sukces odniosły nasze dziewczęta na dystansie 7 km. Dominika Izdebska zwyciężyła, a Patrycja Skręt była druga!!! Obie otrzymały z rąk posłanki Lidii Gądek i dyrektorki SAN Moniki Jaworskiej medale, puchary, nagrody pieniężne, a zwyciężczyni dodatkowo indeks Społecznej Akademii Nauk z opłaconym semestrem studiów. Dominika Izdebska Jest prawdziwą miłośniczką biegania, co tydzień bierze udział w biegach masowych. Jak widać warto mieć pasję !

Agata Wdowik


Więcej…
 
Zakończenie I edycji projektu „Młodzież w działaniu – Olkuska Szkoła Liderów” PDF Drukuj Email
wtorek, 23 czerwca 2015 18:59


Zakończenie I edycji projektu „Młodzież w działaniu – Olkuska Szkoła Liderów”


17 czerwca 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olkuszu odbyło się spotkanie podsumowująco – upowszechniające I edycję projektu „Młodzież w działaniu – Olkuska Szkoła Liderów” realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu.

Na spotkaniu obecni byli zarówno dyrektorzy, nauczyciele, jak i wolontariusze olkuskich szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w projekcie. Starosta olkuski Paweł Piasny witając zebranych dziękował im za ofiarność i zaangażowanie w działania na rzecz innych. Dostrzegać tych, którzy potrzebują pomocy i być gotowym by tę pomoc nieść to wartość bezcenna – podsumował starosta. Koordynator projektu Anna Dela zaprezentowała założenia projektowe, jego przebieg, rezultaty, jak też przedstawiła plany i sugestie dotyczące II edycji projektu, która rozpocznie się we wrześniu tego roku a zakończy w kwietniu 2016 roku.

16 wolontariuszy – liderów – uczestników projektu, 11 mentorów – nauczycieli, równoległe bloki szkoleniowe przygotowujące zarówno wolontariuszy, jak i nauczycieli, by w przyszłości inicjować działania na rzecz lokalnej społeczności. Efektem skoordynowanej współpracy tych 2 grup było 12 inicjatyw – mini - projektów (3 z nich są jeszcze w trakcie realizacji), które w praktyce dla wszystkich okazały się sprawdzianem kreatywności, wiedzy, pracy zespołowej a przede wszystkim dostrzegania, analizowania i reagowania na potrzeby własnego środowiska.

"Animowanie wolontariatu bez państwa byłoby niemożliwe. Istniejące w szkołach Szkolne Kluby Wolontariatu to samodzielne jednostki koordynujące działania wolontariackie. Wierzę, że wielu z was odnalazło w sobie siłę, by być liderem. Jesteście młodzi, pełni energii i entuzjazmu, umiecie pracować zespołowo, potraficie promować siebie i wasze działania. Jesteście gotowi, by być liderami!" – zakończyła prezentację Anna Dela.

Wszyscy, którzy wzięli udział w projekcie otrzymali z rąk starosty Pawła Piasnego Certyfikaty uczestnictwa, zaś nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych podziękowania. Na zakończenie spotkania młodzież zaprezentowała piosenkę, która w sposób żartobliwy zobrazowała wielomiesięczny trud ich projektowych zmagań. Gratulując liderom życzymy, by ich zaangażowanie w pracę wolontarystyczną owocowało w przyszłości kolejnymi inicjatywami.

http://www.wolontariat.rsm.olkusz.pl/

alt

 
Wiosenny Nocny Rajd Szkolny PDF Drukuj Email
wtorek, 23 czerwca 2015 15:36


22/23 maja 2015 odbył się w naszej szkole Wiosenny Nocny Rajd Szkolny zorganizowany przez SK Turystyczno – Przyrodnicze.

Uczestnicy rajdu wraz z opiekunami udali się na kilkugodzinny spacer wzdłuż Doliny Będkowskiej i Doliny Kobylańskiej. Podziwialiśmy piękno przyrody ożywionej i nieożywionej, cieszyliśmy się wspaniałą pogodą i doborowym towarzystwem.

Następnie, po zakwaterowaniu w szkole, rozpaliliśmy ognisko i wszyscy razem oczekiwaliśmy na degustację pieczonych ziemniaków, rozmawiając i dobrze się bawiąc.

Przez całą noc, do 6.00 rano oglądaliśmy w szkole filmy, graliśmy w piłkę, toczyły się też rozgrywki wirtualne …

Jednym słowem, kolejny, bardzo udany Wiosenny Rajd Szkolny ? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !


Więcej…
 
III Szkolny Konkurs Turystyczny PDF Drukuj Email
środa, 17 czerwca 2015 16:56

W dniu 8.06.2015 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy turystycznej, w którym wzięli udział uczniowie klas I b, II b i III b TOT. Konkurs został przeprowadzony w formie testu. Jego celem było zachęcenie młodzieży uczącej się w klasach turystycznych do zdobywania i pogłębiania wiedzy z zakresu turystyki i geografii turystycznej.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń Piotr Cybulski z klasy I bT, drugie miejsce zajęła uczennica Justyna Ćwik z klasy II b TOT, a trzecie miejsce uczennica Iwona Banasik z klasy II b TOT.

Wyżej wymienionym uczniom na uroczystości zakończenia roku szkolnego zostaną wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Szkoły oraz Radę Rodziców.

Konkurs został zorganizowany nauczycieli przedmiotów zawodowych: Annę Grzybowską, Karinę Kurek i Barbarę Musiał.


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL