Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Kolejny Sukces Justyny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 stycznia 2015 10:31

Nasza koleżanka Justyna Pałka otrzymała Stypendium Edukacyjne Miasta i Gminy Olkusz za wybitne sukcesy sportowe. Gratulujemy.

 
Koncert Charytatywny "Scena dla każdego" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 stycznia 2015 10:27

13 lutego ( piątek ) odbędzie się Koncert Charytatywny "Scena dla każdego". W tym roku gramy dla naszej koleżanki. Chcesz wystąpić, zaprezentować swój talent? - zgłoś się do prof. Agaty Wdowik.

 
Wycieczka Na Konie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 stycznia 2015 10:12

Spóźniona nieco relacja z naszych zmagań w stadninie koni w Karnej.

Więcej…
 
Zawody o Puchar Dyrektora Galeria PDF Drukuj Email
piątek, 23 stycznia 2015 18:09

Zdjęcia z drugiego dnia zmagań sportowych naszych piłkarzy o Puchar Dyrektora.

Więcej…
 
Powiatowa Licealiada Młodzieży w pływaniu PDF Drukuj Email
piątek, 23 stycznia 2015 18:21

W dniu 22.01.2015 r. na basenie w Zespole Szkół Szkolno-przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w pływaniu indywidualnym. Trójka naszych uczniów stanęła na podium. Pierwsze miejsce wywalczyła Klaudia Kosiń na dystansie 50m stylem dowolnym, drugie miejsce w tej samej konkurencji zajęła Justyna Pałka, natomiast w kategorii chłopców na dystansie 50m stylem klasycznym trzecie miejsce zajął Bartosz Kuś. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy im bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

 
Berlin - Światowe Targi Turystyczne PDF Drukuj Email
piątek, 23 stycznia 2015 12:57

 1 dzień

Wyjazd  z Olkusza ok.1.30 w nocy. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec, a w nim m.in.: Brama Brandenburska, Reichstag – siedziba parlamentu niemieckiego, Unter den Linden ,Katedra, Uniwersytet Humboldta, Pergamon, Czerwony Ratusz,  Alexanderplatz, Wieża Telewizyjna, Tiergarten, Potsdamer  Platz, Europa  Center – znane z nowoczesnych rzeźb (13-m szklany zegar upływającego czasu),  Kościół  Pamięci Cesarza Wilhelma , Zoo Bahnhof,  Kufurstendamm- spacer  słynną aleją handlową. Przejazd kolo pozostałości po Murze Berlińskim. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w hostelu młodzieżowym.

Więcej…
 
Zawody o Puchar Dyrektora PDF Drukuj Email
środa, 21 stycznia 2015 20:13

Za nami dwa pierwsze dni rozgrywek o Puchar Dyrektora naszej szkoły. W pierwszym dniu awans do finałów rozgrywek wywalczyły sobie klasy 2ct,4at oraz 2alo natomiast w drugim dniu rozgrywek do finałów przeszły klasy 3dt,3alo oraz 2bt. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich spotkań:


Więcej…
 
Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
środa, 21 stycznia 2015 12:54

Dnia 3-go lutego zostanie zorganizowany Szkolny Konkurs Języka Angielskiego etap pisemny.

Zagadnienia gramatycznego do konkursu:

 • Present Simple
 • Present Continuous
 • Present Perfect
 • Present Perfect Continuous
 • Past Simple
 • Past Continuous
 • Future Simple
 • Future Continuous
 • Past Perfect
 • Tryby warunkowe ( 0, 1, 2, 3)
 • Mowa zależna
 • Strona bierna
 • Czasowniki modalne
 • Wish
 • Unreal Past
 • Had better

Zagadnienia leksykalne:

 • podróżowanie i turystyka
 • zdrowie
 • kultura
 • życie rodzinne i towarzyskie
 
Razem skuteczniej! Wyjazd integracyjno-szkoleniowy wolontariuszy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 stycznia 2015 18:13

Czas:  od 12 do 14.12.2014r.

Miejsce: Hotel SOLAR SPA w Szczawnicy

Wydarzenie: szkolenie dotyczące wolontariatu

Uczestniczki:  uczennice  klasy IIIa T: Anita Kowala i Agnieszka Łanik

Organizator i sponsor: Biuro Inicjatyw Międzynarodowych w Krakowie

W tak atrakcyjnym i bezpłatnym szkoleniu  uczestniczyłyśmy jako  wolontariuszki Klubu Ośmiu. Szkolenie zrealizowane zostało w ramach dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.  Podczas pobytu brałyśmy udział w  zajęciach prowadzonych przez Piotra Gajdę, który przedstawił różnorakie propozycje przeprowadzania akcji w ramach wolontariatu. Wspomniano między innymi o takich działaniach jak:
- „Czadowe Pary” to małżeństwa, które w dniu swojego ślubu postanowiły zrobić coś wyjątkowego na rzecz Afryki. Każda „Czadowa Para” zrezygnowała z kwiatów, które zwykle przynoszą goście weselni. W zamian za to poprosiła ich o wsparcie akcji charytatywnej S.O.S. dla Afryki. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na budowę szkół dla dzieci w Afrykańskim Czadzie. W gronie „Czadowych Par” są nie tylko młode małżeństwa, ale pary, które obchodzą swoje jubileusze małżeńskie, księża, którzy zrobili coś czadowego w dniu prymicji oraz dzieci pierwszokomunijne.
- „Cappucino dla Afryki” – odbywa się co roku. Każda kawiarnia, która zdecydowała się dołączyć do akcji zobowiązała się przekazać na konto Fundacji dochód ze sprzedaży kawy cappucino, zakupionej w lokalu podczas weekendu misyjnego. Celem akcji jest pozyskiwanie środków na ufundowanie ciepłych posiłków dla sierot w ogarniętej rebelią Republice Środkowoafrykańskiej.
- „Wyślij pączka do Afryki” – w tłusty czwartek cukiernie zaangażowane w projekt sprzedają pączki, a dochód z nich przekazują Fundacji Kapucyni i Misje, skąd pieniądze trafiają do misjonarzy z przeznaczeniem na utrzymanie dzieci.

                                                                                                                                                                    
     Szkolenie dotyczyło również skutecznej komunikacji w wolontariacie. Zajęcia na ten temat przeprowadziła Dorota Wojtczak. Zajęcia były prowadzone w sposób praktyczny i przystępny dla uczestników szkolenia. Młodzież pracowała w grupach, poznawała swój typ osobowości, wymieniała się doświadczeniem i pomysłami.
                                                                                                                                                                     Oprócz zajęć obowiązkowych miałyśmy również czas dla siebie, który spędziłyśmy na basenie, w saunie, w hotelowej restauracji lub spacerując po okolicy.


 
Anita Kowala i Agnieszka Łanik

 
Turniej o Puchar Dyrektora PDF Drukuj Email
niedziela, 11 stycznia 2015 20:33

Informujemy iż w dniu 14.01.2015r. odbędzie się drugi dzień rozgrywek o puchar dyrektora. W rozgrywkach w tym dniu udział wezmą klasy 3alo,3ct,3dt,1alo,2bt,3blo,1ct. Rozgrywki rozpoczną się o 9:15 na Hali MOSiR w Olkuszu. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej. Przypominamy wszystkim zawodnikom o obuwiu na zmianę z jasną podeszwą. Życzymy dobrej zabawy.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL