Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Międzyszkolny Konkurs Nauk Przyrodniczych PDF Drukuj Email
sobota, 25 kwietnia 2015 10:24


31 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 3 w Olkuszu odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Nauk Przyrodniczych. Tegoroczny temat konkursu to: „Owady zapylające – rola w ekosystemie i życiu człowieka”. Konkurs zorganizowany został w ramach promocji Światowego Dnia Ziemi. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Maciej Krawczuk z Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu, II miejsce – Ewa Nowak z Gimnazjum nr 1 w Bukownie, III miejsce – Paulina Bigaj z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Przyznano również 2 wyróżnienia dla Urszuli Wadas z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu oraz Aleksandry Rąpała z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu.

Więcej…
 
Wycieczka Anglia PDF Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2015 11:10


WYCIECZKA ANGLIA SZKOCJA

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki przed szkołą (o ustalonej godzinie) ; wyjazd; przejazd przez Niemcy, Belgię i Francję.

Więcej…
 
Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 dla klas maturalnych. PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2015 22:18

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla klas maturalnych odbędzie się w Auli w piątek 24 kwietnia 2015 r. o godzinie 10.00. Wcześniej, o godzinie 8.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji maturzystów w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Serdecznie zapraszamy!!

 
Berlin ITB 2015 PDF Drukuj Email
wtorek, 21 kwietnia 2015 11:57

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu im.A Kocjana kolejny raz wybrali się na Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB do Berlina odbywające się w dniach 3-8 marca 2015 r Oferta zainteresowała szczególnie uczniów klas technikum o profilu turystycznym.


Więcej…
 
XIV Festiwal Piosenki Rajdowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 19:52

10 kwietnia 2015 r. w auli Zespołu Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu odbył się XIV Festiwal Piosenki Rajdowej współorganizowany przez Koło Opiekunów SKKT PTTK w Olkuszu. Impreza ma na celu popularyzację piosenki turystycznej i skierowana jest do uczniów i przedszkolaków powiatu olkuskiego. Pomysłodawcami festiwalu są nauczyciele-opiekunowie kół SKKT-PTTK w Olkuszu, reprezentowani przez Prezesa Koła Opiekunów SKKT-PTTK w Olkuszu – Olgę Gawron, a współorganizatorkami ze strony Zespołu Szkół nr 3 były: Barbara Musiał, Karina Kurek i Krystyna Piszczek. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 350 wykonawców począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych oraz  gimnazjalistów. Każdy solista lub zespół przedstawił dwie piosenki o tematyce turystycznej. Wielu wykonawców przygotowało także własny akompaniament (dominowały gitary i instrumenty perkusyjne).

Więcej…
 
Uwaga maturzyści! PDF Drukuj Email
niedziela, 19 kwietnia 2015 06:24

Matura 2015Prezentacja ze szkolenia na temat procedur przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku 2015 dostępna jest TUTAJ lub w zakładce Matura.

 
Wycieczka Zawodoznawcza PDF Drukuj Email
niedziela, 19 kwietnia 2015 22:51

alt

W dniu 8 i 9 kwietnia uczniowie technikum z klas 2c i 1c uczestniczyli w wyjeździe do firmy „Servus Comp”, która jest nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się firmą w branży zaawansowanych technologii informatycznych, której historia sięga ubiegłego wieku. Firma, która na początku swojej działalności zajmowała się dostawą komputerów, drukarek i monitorów, przez lata ewoluowała, a w roku 1999 powstał salon komputerowy, gdzie z dużym sukcesem rozpoczęto sprzedaż komputerów firmy Dell™. Obecnie zespół firmy tworzą

Więcej…
 
Uczymy sukcesu PDF Drukuj Email
środa, 15 kwietnia 2015 19:43

To charakterystyczne dla naszego Zespołu Szkół hasło, znalazło potwierdzenie w kolejnych osiągnięciach uczniów technikum i liceum. 

26 marca Karol Tomsia z II a T, oraz Piotr Mosurek z III b LO wzięli udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej w Siedlcach. Warto podkreślić, że Piotr jest już po raz drugi finalistą tej Olimpiady, którą  honorowym patronatem  objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Tegoroczny - VI Diecezjalny  Konkurs  Literacki i Fotograficzny w kategorii Fotografia i Multimedia wygrała uczennica kl. II d T Paulina Kulawik, zaś w tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Paula Oruba z II a T. 

Opiekunem uczniów jest Pani Urszula Jurczyk.

GRATULUJEMY


 
SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI PDF Drukuj Email
niedziela, 12 kwietnia 2015 19:37

25 marca br. został zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu Szkolny Dzień Profilaktyki. Celem działań było zachęcenie młodych ludzi do aktywnego i zdrowego życia bez środków psychoaktywnych, uzależnień oraz skłonienie ich do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem.

Pierwszą częścią spotkania była prelekcja Pani Eweliny Bączek z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu, która starała się zwrócić uwagę słuchaczy na konieczność wykonywania badań profilaktycznych i obserwacji własnego ciała. Podczas prelekcji uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę o czynnikach sprzyjających rozwojowi nowotworów, najczęstszych chorobach występujących u młodzieży i profilaktyce AIDS.

Więcej…
 
UWAGA MATURZYŚCI PDF Drukuj Email
piątek, 10 kwietnia 2015 14:37


Informacja dla maturzystów!

Obowiązkowe szkolenie z zakresu procedur przeprowadzania egzaminu maturalnego (dla wszystkich maturzystów) oraz egzaminu zawodowego (dla klas 4aT i 4bT) odbędzie się 15.04.2015r. (środa) o godz. 11.45 w auli szkolnej.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL