Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Klub Ośmiu PDF Drukuj Email
piątek, 07 marca 2014 20:17

Klub Ośmiu przyłącza się do propagowania akcji przekazywania 1% podatku dochodowego. Zapraszamy do zakładki WOLONTARIAT!

 
„Ekonomik” wygrywa zawody powiatowe w piłce siatkowej. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 marca 2014 16:13

„Ekonomik” wygrywa zawody powiatowe w piłce siatkowej.

28.02.2014r. na hali MOSiR odbyły się zawody w piłce siatkowej chłopców. Do udziału w zawodach zgłosiło się osiem drużyn powiatu olkuskiego. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach po cztery zespoły. Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze w grupie, a następnie w finale pokonała niespodziewanie ZS nr 4 w Olkuszu.

Wyniki:

I miejsce – ZS nr 3 w Olkuszu

II miejsce – ZS nr 4 w Olkuszu

III miejsce – II LO w Olkuszu

IV miejsce – IV LO w Olkuszu

Skład naszej drużyny: Kamil Żuławiński III aLO, Krzysztof Barczyk III bLO, Bartosz Mrożek I aT, Marcin Ryza III bLO, Tomasz Synowski III bLO, Bartosz Straszak II bLO, Krzysztof Żurek III bLO i Joel Wołkiewicz III bLO.

Więcej…
 
Sukces uczniów „Ekonomika” PDF Drukuj Email
czwartek, 06 marca 2014 08:18

Sukces uczniów „Ekonomika” 4 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe. Organizatorami Olimpiady są Kuria Prowincjalna OO. Franciszkanów w Warszawie, Parafia OO. Franciszkanów z Siedlec oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Patronat Honorowy nad Olimpiadą objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Do II etapu Olimpiady zakwalifikowało się 3 uczniów z naszej szkoły: Magda Ogonek i Ewelina Pałka z kl. IV a T, oraz Piotr Mosurek z kl. II b LO. Miło nam poinformować, że spośród 3 osób reprezentujących diecezję sosnowiecką w etapie ogólnopolskim aż 2 to uczniowie ZS 3: Piotr Mosurek i Ewelina Pałka. Gratulujemy im sukcesu i…oczekujemy na równie udany start w ostatnim etapie Olimpiady.

 
Nagrody Cordis Nobilis 2013 PDF Drukuj Email
wtorek, 04 marca 2014 21:47

Dnia 21 lutego 2014 roku na uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury wręczono Nagrody Cordis Nobilis za rok 2013.

Wśród laureatów znalazła się polonistka naszego Zespołu Szkół  - pani Anna Hajduła. Otrzymała tę nagrodę w kategorii - nauczyciel, za działalność na rzecz wychowania dzieci i młodzieży wykraczającą poza zwykłe obowiązki.

Nagroda Cordis Nobilis została ustanowiona w 2009 roku przez burmistrza Dariusza Rzepkę w celu szczególnego wyróżnienia osób i organizacji związanych z Olkuszem, działających na rzecz dobra innych i przyznawana jest w pięciu kategoriach.

Warto przypomnieć, że w latach ubiegłych tą prestiżową nagrodą zostały uhonorowane panie: Ewa Zielińska i Grażyna Wącław, także uczące języka polskiego w naszej szkole.

Cała społeczność szkolna serdecznie gratuluje tegorocznej laureatce.

 
Zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2014 22:13

Czy można zobaczyć dźwięk? Jak złożyć i za pomocą śrubokręta uruchomić komputer? Jak sporządzić dowód księgowy? W jaki sposób prowadzone są lekcje przygotowujące do pracy w biurze turystycznym? Jak wykonać swój własny kalendarz? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie naszej szkoły w trakcie zajęć warsztatowych przeprowadzonych dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Olkuszu. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik informatyk, technik organizacji reklamy, zaprezentowali swoim młodszym kolegom wiedzę i umiejętności zawodowe, która pozwolą im w przyszłości podjąć pracę w wyuczonym zawodzie. Prezentacje odbywały się z wykorzystaniem nowoczesnej technologii komputerowej obecnej w firmach, biurach podróży, drukarniach.

Więcej…
 
Zmiany w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2014 20:28

W dniu 26.02.2014 roku Zarząd Samorządu Uczniowskiego przekonstytułował się. Ze stanowiska przewodniczącego ustąpił Łukasz Baran z klasy 2cT. Po przeprowadzeniu tajnego głosowania nową przewodniczącą SU została Jagoda Dudzic z klasy 1aT.

 

Skład Zarząd SU od 27.02.2014 roku

Przewodniczący – Jagoda Dudzic kl. 1a T

V-ce przewodniczący 1 – Kamila Leś kl. 3a T

V-ce przewodniczący 2 – Karolina Wilk kl. 1b Lo

Skarbnik – Przemysław Berkowicz kl. 1c T

Reprezentant Zarządu 1 – Łukasz Baran kl. 2c T

Reprezentant Zarządu 2 – Rafał Grzanka kl. 1a Lo

 
GRA MIEJSKA „WYPRAWA PO MOC” PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2014 04:39

21 lutego o godzinie 10:00, sześcioosobowa delegacja z naszej szkoły wyruszyła na Rynek, by wziąć udział w Grze Miejskiej "Wyprawa PO MOC", tak jak 7 innych szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Gra miała na celu zapoznanie uczniów z miejscami, w których na terenie miasta Olkusza można uzyskać pomoc w przypadku zauważenia lub doznawania przemocy, uzależnienia od alkoholu i narkotyków, biedy i innych przypadków losowych. Każda z drużyn wylosowała własny kolor, który był symbolem rozpoznawczym. W pierwszej kopercie znajdowała się zagadka, którą należało jak najszybciej rozwiązać, by dowiedzieć się gdzie następnie należy się udać. W przypadku zespołu z naszej szkoły była to KOMENDA POWIATOWA POLICJI, w której każdy z uczestników grupy miał możliwość spróbować zmierzyć się z alkogoglami, oraz strzelać z prawdziwej broni. Kolejną wylosowaną placówką była STRAŻ MIEJSKA, gdzie członkowie zespołu zostali przebadani alkomatem przed i po zjedzeniu czekoladki z alkoholem. Wyniki były zaskakujące.

Więcej…
 
Szkolenie z Ratownictwa Lodowego PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2014 22:24

18 lutego 2014 roku na stawie w Kluczach odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodno-lodowego zorganizowane przez olkuski oddział WOPR przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu i Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kluczach. W ćwiczeniach brały udział jednostki straży pożarnej oraz młodzież ze szkół powiatu olkuskiego w tym m.in. uczniowie klasy pożarniczej z naszej szkoły. Młodzież miała możliwość poznania podstawowych metod ratowania na lodzie, a także zobaczenia działań strażaków z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu w tym zakresie. Na zakończenie ćwiczeń, w ramach relaksu, w stawie wykąpały się morsy.

Więcej…
 
„Bytowanie” Klasy Pożarniczej PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2014 22:13

Tuż przed feriami 31 stycznia 2014 uczniowie z klasy pożarniczej wzięli udział w trzy dniowym „Bytowaniu”, które odbywało się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Pierwszego dnia uczestnicy przeszli kurs samoobrony oraz zapoznali się z budową i działaniem broni palnej. W drugim dniu bytowania zorganizowano dla uczniów zajęcia na basenie doskonalące naukę pływania. Kolejną atrakcją w tym dniu była wspinaczka na sztucznej ściance oraz poznanie podstawowych technik linowych. Tego samego dnia uczniowie z klasy pożarniczej przeszli także ćwiczenia musztry.

Więcej…
 
Dla Gimnazjalistów !!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 lutego 2014 10:19

 
Spotkanie z Janiną Ochojską PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 21:56

18 lutego, na zaproszenie Społecznej Akademii Nauk w Krakowie, wolontariusze Klubu Ośmiu uczestniczyli w spotkaniu z założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, P. Janiną Ochojską-Okońską. Janina Ochojska była inicjatorką pierwszego konwoju z pomocą humanitarną do Sarajewa w 1992 roku. Konwój ten dał faktyczny początek Polskiej Akcji Humanitarnej. Jest ona organizacją niosącą pomoc ludziom dotkniętym wojnami, katastrofami oraz długotrwałą biedą. Jej misją jest uczynienie świata lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych.

Na spotkaniu z najbardziej znaną polską działaczką humanitarną, obejrzeliśmy pokaz zdjęć z dotychczasowych misji. Dotyczyły one przede wszystkim takich miejsc jak Filipiny, Sudan Południowy i Syria. O szczegółach spotkania możecie przeczytać w zakładce Wolontariat.

 
Scena dla każdego dla Justyny. PDF Drukuj Email
środa, 19 lutego 2014 19:23

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu "Scena dla każdego dla Justyny".

Aby wejść w galerię kliknij tutaj.

 
Konkurs Plastyczny Klubu Ośmiu PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2014 20:38

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na temat promowania idei wolontariatu, ogłoszony przez Klub Ośmiu. Konkurs wygrała klasa I B LO. Zgodnie z regulaminem klasa może wybrać sobie dowolny dzień "bez pytania". Gratulujemy! oto zwycięski plakat.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL